Imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne to szczególna forma imprez firmowych. Organizacja imprez integracyjnych różni się nieco od przygotowania innych imprez, a to z uwagi na to, że celem imprez nie jest już zabawa sama w sobie, ale integracja zespołu.

Słownik języka polskiego PWN podaje, że integracja, to „proces dostosowywania się do siebie zachowań ludzi w grupie”. Jednak na potrzeby imprez firmowych pojęcie integracji oznacza o wiele więcej. Nie chodzi tu bowiem o dostosowywanie się ludzi do siebie, ale raczej o wzajemne zrozumie osób w teamie, poznanie się nawzajem, tak aby wspólna praca była nie tylko wydajna, ale także, a może przede wszystkim przyjemna.

W jaki sposób zapewnić, aby imprezy integracyjne były skuteczne. Przede wszystkim zainwestować trochę czasu w poznanie swoich pracowników. Należy zdobyć wiedzę, co lubią robić, czy mają wspólne zainteresowania. Jeśli tak to sprawa jest prosta. Jeśli nie znajdziemy wspólnego motywu przyjemnego na imprezy integracyjne wtedy skorzystajmy z jednego z gotowców: wyprawa na wspólnego grilla, wspólna popołudniowa kawa czy wspólne wyjście do kina.

Każde miasto: Wrocław, Kraków, czy Warszawa ma wiele miejsc sprzyjających wspólnej integracji. Wrocław jak wskazuje hasło promocyjne tego miasta to „miast spotkań”. Może warto sprawić, aby Wrocław stał się również miastem spotkań pracowników Twojej firmy.